İyi Laboratuvar Uygulamaları ( GLP ) Eğitimi

Eğitimin Amacı : İyi laboratuvar uygulamaları prensipleri ile test birimlerinin uyumlaştırılmasına ilişkin gereklilikleri uygulamalı olarak aktarmaktır.

1. Test Birimi Yönetimi ve Personel

2. Kalite Güvence Programı

3. Test Birimi, Test Sistemi,  Test ve Referans Maddeleri, Arşiv,  Atık Bertarafı

4. Cihazlar, Malzemeler ve Reaktifler

5. Test Sistemleri

6. Test ve Referans Maddeleri

7. Standart Çalışma Prosedürleri

8. Çalışma Performansı

9. Çalışma Sonuçlarının Rapor Edilmesi

10. Kayıtların ve Malzemelerin Saklanması ve Depolanması

Eğitim Yöntemi:  Eğitim sırasında mevzuat esas alınacak ve mevzuatın her maddesinin sektörde uygulanmasına yönelik örnekler verilecek, uygulamada sık karşılaşılan problemler tartışmaya açılacaktır. Ayrıca grup çalışmaları ile katılımcıların uygulama yönünde deneyim kazanmaları sağlanacaktır. Eğitim sonrasında yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “TAKSİM Danışmanlık tarafından Eğitim Sertifikası“ verilecektir.

EĞİTMENLER:  Eğitim laboratuar yönetim ve Kontrol Sistemleri konusunda deneyimli, çeşitli işletmelerde uygulamalar yapmış ve laboratuar projeleri yönetmiş olan yüksek mühendis eğitmenler tarafından verilecektir.

KİMLER KATILMALIDIR?

·        Akreditasyonda görev alacak ve akreditasyon çalışmalarına katılacak tüm personel.

·        Kalite kontrol ve kalite güvence sorumluları

·        İç denetimleri gerçekleştirecek yönetim kadrosu ve personel

·        Kalibrasyon test ve analiz yapan personel

·                 Eğitimler, 09:30 – 17:00 saatleri arasında  düzenlenir.

·                Eğitim notları, sınavlar, katılım sertifikası ve ara ikramlar, öğle yemekleri, kablosuz internet bağlantısı ve otopark ücreti eğitim bedeline dahildir.

·              Eğitime 10 gün kala yapılan iptallerde eğitim bedeli kesintisiz geri ödenir. Eğitime 3 gün kala yapılan iptallerde ve katılmama durumunda geri ödeme yapılmaz, başka bir tarihe aktarım yapılır.

·               TAKSİM Danışmanlık,  eğitimleri, katılımcı durumuna göre erteleyebilir. Yapılan  değişiklikler katılımcılara yazılı ve   sözlü olarak bildirilir.

Scroll to Top